GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacyjna wycieczka rowerowa

7 sierpnia 2020 r. spod Ośrodka Kultury w Wierzawicach wyruszyła wycieczka rowerowa nad zalew do Brzózy Królewskiej najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy 79. Wszyscy doskonale poradzili sobie doskonale z pokonaniem trasy z Wierzawic do Brzózy Królewskiej. Pierwszy przystanek był w GOK w Giedlarowej.

Czytaj więcej: Wakacyjna wycieczka rowerowa

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Żołnierze wyklęci to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Żołnierze wykleci zwani są również Niezłomnymi. Przyszło im walczyć w wyjątkowo trudnej sytuacji, kiedy Polska została zdradzona przez sojuszników i oddana w szpony Stalina, a w starciu z wrogiem- potęgą sowieckiego imperium nie mieli żadnych szans.

Czytaj więcej: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

16 lutego podczas uroczystości Dnia Seniora w Hucisku wystąpiła grupa teatralna z Wierzawic z przedst. "Wdowa na wydaniu". Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Huciska a w szczególności pani Grażynie Buczkowskiej przewodniczącej koła za zaproszenie i miłe przyjęcie. Pozdrawiamy serdecznie organizatorów i mieszkańców Huciska. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach za transport.

Czytaj więcej: Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

Walentynki w Wierzawicach

14 lutego w Bibliotece w Wierzawicach odbyły się "walentynkowe" warsztaty dla dzieci. Dzieci wykonywały serduszka, misie, kwiatki, które mogły podarować bliskiej osobie. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe laurki, kwiatki, serduszka i drobne upominki nazywamy „Walentynką". 

Czytaj więcej: Walentynki w Wierzawicach

„Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci w Wierzawicach`

Święto zakochanych w Ośrodku Kultury w Maleniskach przebiegało bardzo kolorowo i radośnie. Ośrodek Kultury w Maleniskach przy współpracy ze Szkołą Filialną zorganizował warsztaty plastyczne pod tytułem „Walentynka”. Zadaniem uczestników było wykonanie walentynkowej laurki. Dzieci miały do dyspozycji kolorowe kartki o różnej fakturze, brokatowe listki i złote cekiny.

Czytaj więcej: „Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci w Wierzawicach`

Karnawałowe warsztaty kulinarne - tłusty czwartek w Wierzawicach.

Tłusty czwartek to zwieńczenie karnawału, dlatego utarło się, że to wtedy je się pączki. Aby tradycji stało się zadość, „ Król Pączek ” zagościł w Ośrodku Kultury w Wierzawicach w wersji słodkiej . W tym roku na karnawałowym warsztacie były mini pączki. Łatwe do przygotowania, a wykonane samodzielnie były najsmaczniejsze.

Czytaj więcej:  Karnawałowe warsztaty kulinarne - tłusty czwartek w Wierzawicach.

Premiera sztuki "Wdowa na wydaniu" w Wierzawicach

9 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się premiera spektaklu „Wdowa na wydaniu” wystawiona przez Grupę teatralną z Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, na przedstawienie licznie przybyli druhowie z OSP w Wierzawicach wraz z komendantem p. Mariuszem Turoszem, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzina, przyjaciele występujących artystów i sympatycy teatru.

Czytaj więcej: Premiera sztuki "Wdowa na wydaniu" w Wierzawicach