GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich

okchalupki

 

W roku 1973 został załatwiony plan budowy Remizy Strażackiej, a w 1974 zostaje podjęta budowa czynem społecznym przy dużej pomocy Urzędu Gminy Leżajsk i Komendy Rejonowej w Leżajsku. W grudniu 1976 roku przecięto wstęgę i oddano do wspólnego użytkowania Remizę Strażacką, której gospodarzem było OSP. 16 października 1984 roku przekazano budynek OSP na rzecz Gminnego Ośrodka Kultury w Leżajsku z siedzibą w Giedlarowej. Budynek przekazano ze względu na duże koszty utrzymania. Od tego też roku działalność kulturalna ciągle wzrasta, choć mijają pokolenia. Nadal istnieje zespół "Złota Zorza" i odnowione nowo powstałe koło KGW, które po raz pierwszy w 2000 roku zorganizowało "Dożynki Gminne" i ma już też wiele sukcesów na swoim koncie . Panie biorą udział w pokazach kulinarnych typu "Włościańskie jadło", "Kapuściany Jarmark", "Dożynki Wiejskie", różnego rodzaju wieczornicach okolicznościowych o tematyce patriotycznej oraz ludowej i ściśle współpracują z miejscowym Ośrodkiem Kultury, chętnie pomagając w przygotowywaniu różnych lokalnych imprez.
OK ciągle się rozwija, prowadząc działalność kulturalno - oświatową współpracuje również z OSP, Szkołą Podstawową, Parafią i Biblioteką Publiczną.

 

W Ośrodku Kultury ma siedzibę i współpracuje: Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chałupki Dębniańskie i Grodzisko Nowe oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Zajęcia wszystkich zespołów i kół zainteresowań odbywają się na sali widowiskowej w OK. Na sali odbywają się również zebrania wiejskie, spotkania okolicznościowe, akademie, wieczornice, różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. Prowadzimy również wynajmy sali widowiskowej oraz naczyń na imprezy okolicznościowe.

 

W ramach tego Ośrodka działają:

zespół gitarowy "Canta Rhei"

Zespół śpiewaczy "Chałupczanie"

Koło Gospodyń Wiejskich

Kółko plastyczne

Grupa Rękodzieła Ludowego.

 

Organizowane są różnego rodzaju warsztaty, pokazy kulinarne, widowiska oraz wieczornice i wieczorki taneczne, a także prowadzimy wynajmy sali widowiskowej na różne okoliczności rodzinne. W posiadaniu też mamy wiatę taneczną oraz zaplecze kuchenne z naczyniami i sprzętem gospodarstwa domowego . Pracownikami gospodarczymi byli Leokadia Gałusza, Danuta Kula, a obecnie jest Monika Krupa. Pracownikami merytorycznymi w kolejnych latach byli: Grażyna Martyszko , Krystyna Wanat , Teodora Wojnarska, Elżbieta Wnęk, Magdalena Niemczyk. Obecnie Domem Kultury kieruje instruktor Krystyna Wanat.


Ważniejsze imprezy cykliczne w OK w Chałupkach Dębniańskich:
• Babska Kolęda
• Dzień Seniora
• Dzień Kobiet
• Ferie dla dzieci
• Warsztaty wielkanocne
• Dzień Matki
• Dzień Dziecka
• Piknik rodzinny „Co tam za miedzą"
• Zielone przedszkole dla dzieci – wakacje z Ośrodkiem Kultury
• Dożynki wiejskie
• Warsztaty „Jesienna kuchnia małej gosposi"
• Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości
• „Katarzynki" - Wieczór wróżb i kabały
• Spotkanie z Mikołajem
• Warsztaty Bożonarodzeniowe

 

Pracownicy :
Krystyna Wanat - instruktor – kierownik zespołu śpiewaczego "Chałupczanie"
Elżbieta Wnęk – instruktor ds. muzyki - opiekun zespołu Wokalno-instrumentalnego "Canta Rhei"
Eugeniusz Grabowiec –akompaniator zespołu"Chałupczanie"
Monika Krupa – pracownik gospodarczy

 

Ośrodek czynny:
poniedziałek – piątek: 12.00 - 20.00 (w mies. wrzesień-kwiecień)
10.00-18.00 (w mies. maj-sierpień)
oraz podczas imprez.

 

Kontakt:
Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich
37-305 Dębno
tel. 17 24 35 233
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Danuta Kula