Święto Wsi Stare Miasto

swieto staremiastoW przedostatnią wakacyjną niedzielę odbyło się Święto Wsi Stare Miasto zorganizowane przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Mieście oraz Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk.

Do wspólnego świętowania oprócz mieszkańców włączyli się również zaproszeni goście: Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Radny Rady Gminy Leżajsk pan Zbigniew Matuszko, Radny i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto pan Łukasz Płoszaj, Sołtys wsi Stare Miasto pan Grzegorz Szewczyk, Dyrektor GOK pan Marek Krauz, Dyrektor ZS w Starym Mieście pan Jan Kuczek, Prezes OSP w Starym Mieście pan Andrzej Pyż, delegacja KGW Z Giedlarowej na czele z przewodniczącą panią Władysławą Wojtaś.
W części artystycznej zaprezentowały się miejscowe zespoły „Jagoda" i „Tramelka", Zespół „Dębnianie" z Dębna, Zespół „Cantilenae" z Dębna oraz soliści: Sabina Kalemba ze Starego Miasta i Karol Jagiełło z Jelnej. Dla tych, którzy z nadmiaru emocji stracili siły KGW w Starym Mieście na czele z przewodniczącym panem Jarosławem Bajem przygotowało przepyszne tradycyjne potrawy - wszyscy mogli je nieodpłatnie podegustować. Wspaniałe występy zakończyły liczne konkursy dla dzieci, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Zakończeniem tego pełnego emocji i wspaniałych występów dnia była zabawa taneczna przy zespole „Fenix". Podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli organizację Święta Wsi Stare Miasto: Gmina Leżajsk, GOK Gminy Leżajsk, Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Mieście, Powiat Leżajski, Biogazownia OZE11, Spółka Stare Miasto-Park, Lokalna Grupa Działania „Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy", Browar w Leżajsku, Firma "Autobajex" w Starym Mieście, Firma "Rumierz" Robert Rumierz Waldemar Rumierz sc. w Nowej Sarzynie, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Hortino z Leżajska, Pan Tomasz Pęcak Firma Gruncik z Leżajska, Firma Handlowo-Usługowa Bajbud Henryk Baj, Firma Usługi Remontowo-Budowlane Fus Bruk Adam Fusiarz w Starym Mieście, Pan Bartłomiej Jędrzejowski Firma Handlowo Usługowa "Meblo- Schod" w Starym Mieście, Czesława i Stanisław Brzyscy Sklep Mięsny „Sokołów" w Leżajsku, pan Andrzej Burek - Firma Inventor Catering.

tworczosc m

andrzejki m