KGW z Brzózy Królewskiej na Jarmarku Kapuścianym

kapuscianyPrawdziwą ucztę mieli smakosze kapusty kiszonej, smażonej, duszonej oraz wszelkiego rodzaju potraw z jej udziałem. 17 września 2017 r. w Wierzawicach odbył się Kapuściany Jarmark, na którym swoje specjały z kapusty zaprezentowało i Koło Gospodyń Wiejskich z Brzózy Królewskiej.

Czytaj więcej...

Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzózie Królewskiej

ziemniak bkNasz pożywny i popularny ziemniak wywodzi się z południowego Peru. Po podboju Państwa Inków, Hiszpanie sprowadzili go do Europy, a żeglarze upowszechnili na całym świecie. Do Polski ziemniaki przywędrowały za sprawą króla Jana III Sobieskiego.

Czytaj więcej...

Sołectwo Brzóza Królewska na Dożynkach Gminnych

gminne brzozaW dniu 20 sierpnia 2017 r. rolnicy z Gminy Leżajsk wraz z zaproszonymi gośćmi zebrali się na stadionie w Biedaczowie, by podziękować za plony. 13 wyjątkowych i pięknych wieńców przygotowały sołectwa na niedzielne święto dożynkowe.

Czytaj więcej...

Dożynki wiejskie w Brzózie Królewskiej

wiejskie bkDożynki to największe święto rolników. Jest obchodzone od wieków po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych oraz zebraniu plonów. Uroczystość ta jest podziękowaniem rolników za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych.

Czytaj więcej...

Zgrupowanie musicalowe w Brzózie Królewskiej

zgrupowaniePrzez cztery dni trwało zgrupowanie do musicalu "Metro". Młodzi aktorzy ćwiczyli w tym czasie pod czujnym okiem opiekunów układy taneczne oraz śpiew do nowego spektaklu, którego premiera odbędzie się pod koniec roku.

Czytaj więcej...

Warsztaty robienia wieńca dożynkowego w Brzózie Król.

wieniec brzozaWieniec jest wyrazem dumy i radości z zebranych plonów. Symbolizuje urodzaj i dostatek. Obok zboża do wykonania wieńca używa się kwiatów, ziół. Piękny zwyczaj wyplatania wieńca dożynkowego zachował się w Brzózie Królewskiej do dzisiaj.

Czytaj więcej...

Brzozoki z występem w Jelnej

jelnaW dniu 6 sierpnia 2017 r. zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej wziął udział w "Festiwalu Miodu i Kultury Ludowej" w Jelnej. Przed liczną publicznością grupa zaprezentowała swój program wokalno - kabaretowy.

Czytaj więcej...

TVP Rzeszów w Brzózie Królewskiej

tvp rzeszowJuż po raz kolejny TVP Rzeszów zagościła w Brzózie Królewskiej. Tym razem 30 lipca 2017 r. odbyło się nagranie miejscowego folkloru. Zespół Brzozoki w pięknych rzeszowskich strojach śpiewał ludowe utwory, a grupa taneczna Zagrodzianie prezentowała przed telewizją tańce regionalne.

Czytaj więcej...

Brzozoki na Biesiadzie Wiejskiej w Piskorowicach

brzozoki piskorowiceLatem we wszystkich okolicznych miejscowościach odbywają się imprezy plenerowe. Również w Piskorowicach można było uczestniczyć w "Biesiadzie Wiejskiej" zorganizowanej 23 lipca 2017 r.

Czytaj więcej...

Święto Wsi Hucisko

swieto huciskoW dniu 30 lipca w Hucisku przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się uroczystość „Święto Wsi Hucisko". Święto wsi to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych, to również niepowtarzalna atmosfera, która towarzyszy mieszkańcom podczas trwania imprezy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

idealny m

fitnes m

michal m 

 

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1171865
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
227
221
914
1689
4891
17358
1171865

Twoje IP: 23.20.13.165
Server Time: 2017-09-21 12:20:17

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt