Dzień Robotyka w Brzózie Królewskiej

dzien robotykaW dniu 18 listopada 2017 r. w Ośrodku Kultury odbył się "Dzień Robotyki". Grupa RoboKids prowadzona przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez wolontariuszki projektu GIRLS byte.

Czytaj więcej...

11 Listopada w Brzózie Królewskiej

11listopada brzozaNarodowe Święto Niepodległości obchodzone jest w naszym kraju corocznie 11 listopada. Dzień ten upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Czytaj więcej...

Warsztaty jesienne w Brzózie Królewskiej

jesienna brzozaChociaż za oknami coraz chłodniej, w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zrobiło się ciepło i kolorowo. To wszystko za sprawą jesiennych warsztatów dla dzieci, które odbywały się 24 października 2017 r.

Czytaj więcej...

Brzozoki na Gminnym Przeglądzie Pieśni Biesiadnej w Giedlarowej

biesiada brzozokiW niedzielę 22 października 2016 r. w GOK w Giedlarowej odbył się V Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. W tym dniu zespoły z terenu Gminy Leżajsk zaprezentowały na scenie swój repertuar biesiadny.

Czytaj więcej...

Brzozoki z wizytą w Wólce Sokołowskiej

wolka sokolowskaW dniu 14 października 2017 r. zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej gościł w Wólce Sokołowskiej. Podczas spotkania brzózańska grupa zaprezentowała przed uczestnikami swój dorobek artystyczny, a zaproszeni na spotkanie goście mogli pobawić się przy muzyce naszej kapeli.

Czytaj więcej...

Brzóza Królewska na Jarmarku w Giedlarowej

michal brzozaPodobnie jak w latach ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej zorganizował imprezę folklorystyczną pod nazwą Jarmark Kulturalny „Na Michała", która odbyła się 24 września 2017 r.

Czytaj więcej...

KGW z Brzózy Królewskiej na Jarmarku Kapuścianym

kapuscianyPrawdziwą ucztę mieli smakosze kapusty kiszonej, smażonej, duszonej oraz wszelkiego rodzaju potraw z jej udziałem. 17 września 2017 r. w Wierzawicach odbył się Kapuściany Jarmark, na którym swoje specjały z kapusty zaprezentowało i Koło Gospodyń Wiejskich z Brzózy Królewskiej.

Czytaj więcej...

Święto Pieczonego Ziemniaka w Brzózie Królewskiej

ziemniak bkNasz pożywny i popularny ziemniak wywodzi się z południowego Peru. Po podboju Państwa Inków, Hiszpanie sprowadzili go do Europy, a żeglarze upowszechnili na całym świecie. Do Polski ziemniaki przywędrowały za sprawą króla Jana III Sobieskiego.

Czytaj więcej...

Sołectwo Brzóza Królewska na Dożynkach Gminnych

gminne brzozaW dniu 20 sierpnia 2017 r. rolnicy z Gminy Leżajsk wraz z zaproszonymi gośćmi zebrali się na stadionie w Biedaczowie, by podziękować za plony. 13 wyjątkowych i pięknych wieńców przygotowały sołectwa na niedzielne święto dożynkowe.

Czytaj więcej...

Dożynki wiejskie w Brzózie Królewskiej

wiejskie bkDożynki to największe święto rolników. Jest obchodzone od wieków po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych oraz zebraniu plonów. Uroczystość ta jest podziękowaniem rolników za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

 

tworczosc m

andrzejki m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1195445
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
202
245
1189
1575
5438
14154
1195445

Twoje IP: 54.224.121.67
Server Time: 2017-11-23 01:55:14

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt