Dożynki Gminne

dozynki20.08.2017 r. w Biedaczowie odbyły się Dożynki Gminne. Pomimo niesprzyjającej pogody przejechaliśmy dożynkowym korowodem przez wieś i uczestniczyliśmy na Stadionie w uroczystej Mszy Św. odprawionej przez naszego rodaka Ks Tadeusza Giżę - misjonarza z Argentyny. Podczas imprezy odbyła się również prezentacja wszystkich wieńców i delegacji przybyłych ze wszystkich miejscowości Gminy Leżajsk. W części artystycznej zespół śpiewaczy "Olszynka" zaprezentował widowisko "Od ziarenka do bochenka".

Czytaj więcej...

Bezalkoholowy festyn rodzinny w Biedaczowie

bezalkoholowy6.08.2017 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował kolejny "Bezalkoholowy festyn rodzinny". Impreza rospoczęła się meczem piłki nożnej Orlik Biedaczów-Błękit Żołynia - wygrali gospodarze.

Czytaj więcej...

Lipiec w Ośrodku Kultury w Biedaczowie

lipiecW lipcu Ośrodek Kultury w Biedaczowie organizował dla  dzieci stałe zajęcia - plastyczne i teatralne. Dzieci  bawiły się wykonując  figurki z gliny, były zabawy z papierem i spotkania z przyrodą podczas których wykonywaly zielniki z roślin. Część dzieci brała udział w zajęciach teatralnych przygotowujących widowisko dożynkowe.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Ogrodu Botanicznego - Arboretum w Bolestraszycach

arboretum11.07.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wakacyjną wycieczkę do Ogrodu Botanicznego - Arboretum w Bolestraszycach. W wycieczce udział wzięły dzieci, młodzież i dorosli jako opiekunowie. Wyjechaliśmy w grupie liczącej 50 osób. Zwiedzanie ogrodu było bardzo ciekawe. Zobaczylismy wiele unikalnych roślin z wielu kontynentów oraz ogrodowe aranżacje z drewna i wikliny, które tworzyły tajemniczy, bajkowy nastrój w przestrzeni.


Wyjazd był sfinansowany ze srodków Urzędu Gminy Leżajsk w ramach realizacji programu zapobiegania patologiom wśród dzieci i młodzieży

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa na rozpoczęcie wakacji

rowery28.06.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczkę rowerową na rozpoczęcie wakacji. Przejechalismy trasą leśną na Biedaczów-Podkudłacz i dotarliśmy do Dworu szlacheckiego "Ostoja".
Tam zostalismy gościnnie przyjęci  przez gospodarza pana Eugeniusza Gwiazdowskiego. Na miejscu urządzilismy piknik, a dzieci  bawiły się  na placu zabaw.

Czytaj więcej...

KGW na Włościańskim jadle

jadlo4 czerwca 2017 roku w Giedlarowej odbyło się "Włościańskie jadło", w ramach obchodów  Dni Gminy Leżajsk, w którym  wzięły udział panie z KGW w Biedaczowie. Specjalnością ich stoiska były pierogi z serem i  pokrzywą oraz oponki, pączki z kaszą gryczaną, kapusta na słodko i kompot. Biedaczów  na imprezie prezentował również  Dwór szlachecki  "Ostoja" z Podkudłacza, którego właściciel pan Eugeniusz Gwiazdowski prezentował  się  w oryginalnym kontuszu  szlacheckim.

Czytaj więcej...

70-lecie OSP w Biedaczowie

straz25.05.2017r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyły się obchody 70-lecia OSP .Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy  Leżajsk Krzysztof Sobejko, kapelan strażaków ks.Proboszcz Kazimierz Rojek oraz  przedstawieciele  poszczególnych jednostek Straży Pożarnej.

Dla Mieszkańców  OSP  przygotowała koncert Orkiestry dętej  z Brzózy Królewskiej, występy zespołu spiewaczego "Olszynka" oraz zabawę taneczną przy zespole "Aves".

Czytaj więcej...

Olszynka na Przeglądzie Pieśni Maryjnych w Leżajsku

maryjny l28.05.2017r. Zespól Śpiewaczy "Olszynka" wziął udział w Przeglądzie Pieśni Maryjnych organizowanym przez oo. Bernardynów w Leżajsku. Jak co roku w  przeglądzie wzięła udział duża liczba dzieci, młodzieży i dorosłych. Występ odbył się w auli Frańciszkańskiego Centrum Kultury.

 

Czytaj więcej...

Rowerowa majówka w Biedaczowie

majowka1.05.2017 r Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Rowerową majówkę" - czyli rajd dookoła wsi inaugurując w ten sposób nowy sezon rekreacyjno-sportowy. Już piąty rok w długi majowy weekend wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą na rowerową wyprawę.

Czytaj więcej...

Warsztaty wielkanocne w Biedaczowie

wielkanocneW dniach 5-13.04.20017 r W Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbywały się "Warsztaty wielkanocne". Licznie zgromadzeni uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli - przygotowywali palmy, pisanki i dekoracje wielkanocne. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i uczestniczyły w nich całe rodziny z dziećmi.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

idealny m

fitnes m

michal m 

 

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1171865
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
227
221
914
1689
4891
17358
1171865

Twoje IP: 23.20.13.165
Server Time: 2017-09-21 12:23:02

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt