UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Sołectwo Gwizdów-Biedaczów na Dożynkach Ogólnopolskich

czestochowa3 września 2017 r. w Częstochowie, z udziałem ok. 50 tys. rolników, odbyły się ogólnopolskie dożynki. To największe święto dziękczynienia za plony i chleb obecny na polskim stole.

To okazja do podziękowania rolnikom za ich pracę, poszanowanie dla tradycji, przywiązanie do wiary i ziemi ojczystej. Tegoroczne dożynki były również sposobnością do modlitwy za poszkodowanych przez nawałnice i podziękowaniem za solidarność i konkretną bezinteresowną pomoc.
Tradycją już jest, że w pierwszy weekend września także delegacja dożynkowa z gminy Leżajsk wyrusza na Jasną Górę. W bieżącym roku naszą gminę reprezentowali Gospodarze tegorocznych Dożynek Gminnych - sołectwo Gwizdów-Biedaczów. Z pięknym wieńcem wykonanym w kształcie królewskiej korony, nawiązującym do przypadającej w tym roku trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Biedaczowa wraz ze Starostami Panią Elżbietą Banaś i Panem Andrzejem Pawulem, Wójtem Gminy Leżajsk Panem Krzysztofem Sobejko, Radnym Panem Łukaszem Fleszarem oraz przedstawicielami poszczególnych sołectw uczestniczyło w uroczystej Mszy Św. dożynkowej na Wałach Jasnogórskich. Trud pielgrzymowania podjęty przez pątników z gminy Leżajsk był wyrazem dziękczynienia Bogu za zebrane plony, ale także prośbą o błogosławieństwo na kolejny rok rolniczego wysiłku.

Zapraszamy

 

tworczosc m

andrzejki m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1195445
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
202
245
1189
1575
5438
14154
1195445

Twoje IP: 54.224.121.67
Server Time: 2017-11-23 01:55:41

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt